Akdeniz Üniversitesi Sanal Tur

Akdeniz Üniversitesi, Antalya, Burdur ve Isparta illerindeki yüksek öğretim kurumlarını kapsayacak şekilde 20 Temmuz 1982'de kurulmuş bir devlet üniversitesidir. Türkiye'nin en köklü üniversitelerinden biridir.

Akdeniz Üniversitesi 1982 yılında Batı Akdeniz bölgesindeki yükseköğretim kurumlarını da kapsayacak şekilde Antalya’da kurulmuştur. Akdeniz Üniversitesi Isparta’daki birimlerini, 1992 yılında Süleyman Demirel Üniversitesine, Burdur’daki birimlerini ise 2006 yılında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine devretmiştir. Kuruluşundan bu güne Akdeniz Üniversitesi eğitim öğretim, araştırma geliştirme ve topluma hizmet alanlarında çok önemli faaliyetlerde bulunmuştur. Ulusal ve uluslar arası düzeyde sağlık, fen, sosyal, eğitim, sanat vb. alanlarda üstün başarılara imza atılmıştır. Bugün itibariyle üniversitemizde 20 fakülte, 7 enstitü, 3 yüksekokul, 1 konservatuar ve 11 meslek yüksekokulu olmak üzere toplam 39 birim bulunmaktadır. 

Üniversitenin misyonu, öğrenci hareketliliğini destekleyen yüksek nitelikli programlarla akademik dünya ile bütünleşmiş eğitim vermek; evrensel düzeyde bilimsel üretim yapmak; bilimsel üretimin teknolojiye dönüşümünü sağlamak ve sürekli eğitim, sağlık ve diğer sektörel hizmetlerle, toplumun bilgi-teknoloji ve sosyal gereksinimlerine en üst düzeyde yanıt vermektir.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı
Saklıkent Kayak Merkezi
Sonraki Yazı
Üçkapılar – Hadrian Kapısı