Antalya konaklama çeşitliliği bakımından bir patchwork halı gibidir. Yani her tarz konaklama ve işletme türünün ahenkle birleşmesinden Antalya konaklama dünyası oluşur. Antalya' da yedi yıldız standardında delux oteller de mevcuttur, tahtadan derme çatma kulübe oteller de. Denize sıfır oteller de vardır, dağın başında oteller de. Özetle, Antalya' da herkese her keseye uygun konaklama tesisi vardır. Peki nerede nasıl tesisler var nereden bileceksiniz? İşte bu konuda en işe yarar ipuçlarını bu yazıda bulabilirsiniz.

LÜKSÜ SEVENLER İÇİN

Antalya tatili için lüks bir Antalya oteli arayanların bakması gereken konumlar Belek ve Kundu bölgeleridir. Bu bölgelerdeki oteller yüksek yatak kapasiteki, ultra herşey dahil konseptli ve geniş bahçeli otellerdir. Kundu otelleri Belek otellerine nazaran daha hareketlidir ve şehir merkezine daha yakındır. Kundu otellerinden çıkıp çarşı gezebilir alışveriş yapabilirsiniz. Belek otelleri ise daha sakin daha yeşil otellerdir. Golf sahalarının ve otel dinlenme bahçelerinin aralarına kurulmuş tesis binaları yeşilliklerin arasında kaybolur neredeyse. Buralarda sezon içerisinde yüksek fiyatta konaklamalar yapılır ama otel rezervasyonları kış döneminde yapılırsa bazı oteller için neredeyse yarı fiyatına konaklama fiyatı bulmam mümkündür.

 

Belek Otelleri
Belek Otelleri

SALAŞ YAŞAM TARZINDA KONAKLAMA İSTEYENLER İÇİN

Betonlaşmadan pek hoşlanmayan ve konfor merakı olmayanlar için en ideal konaklama bölgesi Olimpos' dur. Olimpos, Kemer ile Kumluca arasında doğa ile iç içe bir beldedir. Beldede betonlaşma yasak olduğu için oteller, kafeler, barlar vs. her şey ahşaptan inşa edilmiştir. Olimpos ağaç evler dünyaca ünlenmiş konaklama alanlarıdır. O kadar da salaş olmasın diyenler için Olimpos' un hemen yanında Çıralı kasabası vardır. Burada da yine pansiyon tarzı koanklama tesisleri mevcuttur. Çıralı' nın Olimpos' dan farkı Çıralı' da betonlaşmanın olmasıdır. Özellikle bahçe içerisinde tek katlı veya iki katlı pansiyonlar veya ahşap bungalowlara sahip Çıralı, özellikle aileler için iyi bir kafa dinleme alternatifidir. Bu arada, Çıralı' da sadece Çıralı aile pansiyonları yoktur, yüzme havuzlu lüks konaklama tesisleri de mevcuttur.

 

Olimpos' da Bir Tesis
Olimpos' da Bir Tesis

ŞEHRİN GÖBEĞİNDE TARİH İLE İÇ İÇE OLMAK İSTEYENLER İÇİN

Kimi misafirler tatillerini sahilde güneşlenerek, açık büfede yemek sefası yaparak ve havuzda animasyonlara katılarak geçirmeyi sever; kimi misafirler ise gezmeyi tozmayı, tarihi kültürü koklamayı sever. İşte tarih ile iç içe olmak isteyenler için en ideal konaklama tesisleri Kaleiçi pansiyonları ve Kaleiçi butik otelleridir. Kaleiçi semti Antalya merkezdedir ve şehrin kalbi niteliğindedir. Yabancı misafirler tarafından uluslararası literatürde "eski şehir" anlamına gelen "old city" şeklinde de adlandırılan Kaleiçi, tarihi surlar ile çevrili tarihi konaklardan ve evlerden oluşur. Yüzyıllara meydan okuyan bu konaklar yıllar içerisinde restore edilmiş ve butik otel olarak konaklama tesislerine dönüştürülmüştür. Genellikle oda - kahvaltı konseptte hizmet veren bu tesisler fiyat olarak gayet uygun tesislerdir. 

 

Antalya Kaleiçi
Antalya Kaleiçi

UYGUN FİYATA HERŞEY DAHİL KONAKLAMA ARAYANLAR İÇİN

Antalya' nın vazgeçilmezi herşey dahil oteller genellikle yüksek fiyatlı oteller olarak bilinir. Fakat bu doğru sanılan bir yanlıştır. Tabiki yüksek fiyatlı herşey dahil oteller mevcuttur. Ama Antalya' da uygun fiyata herşey dahil otel bulmak da mümkündür. Özellikle Alanya, Side ve Kemer bölgelerindeki 3 yıldızlı ve 4 yıldızlı pek çok otel herşey dahil konseptte çalışır. Hemen hemen her otelde yüzme havuzu vardır ve pek çoğunda kaydırak bile mevcuttur. Uygun fiyatlı herşey dahil otel bulmak için otel arama sitelerine girip otel konumunu Alanya, Side veya Kemer olarak seçmeniz ve sonuç sıralamasını en ucuzdan pahalıya doğru listelemeniz yeterlidir. Karşınıza çıkacak fiyatlara inanamayacaksınız!

 

Alanya Otelleri
Alanya Otelleri

KAMP KURMA VEYA KARAVANLA SEYAHATİ SEVENLER İÇİN

Antalya, kampçılar ve karavancılar için de çok harika bir destinasyondur. Doğa ile iç içe kamp alanları, ormanların içerisinde karavan parkları, denize sıfır kompleksler... Hepsi Antalya sınırları içerisinde mevcuttur. Kamp için Olimpos, Alanya İncekum, Köprülü Kanyon, Kaş Patara, vs vs. Antalya' nın hemen hemen her beldesinde kamp alanı bulmak mümkündür. Kamp alanlarının hepsine karavan park edebilirsiniz. Karavan park etmek için bir diğer pratik nokta ise Konyaaltı Beach park tesislerinin içidir. Buradaki otoparka karavan park eden misafirler genelde hemen karavanlarının önündeki yeşillik alanda vakit geçirip hemen önlerindeki plajda da denize girerler.

 

İncekum Orman Kampı
İncekum Orman Kampı

 

TATİLİNDE ÇOCUK SESİ DUYMAK İSTEMEYENLER İÇİN

Son zamanlarda baya popüler olan yetişkin otelleri, diğer bir deyişle çocuk kabul etmeyen oteller, özellikle Kaş bölgesinde yaygındır. Bu oteller, tatilinde çocuk sesinden ve hareketliliğinden uzakta, kafa dinlemek isteyen; otel lobisinde veya havuz başında akranları ile sakin sohbetler yapmak isteyen misafirler için ideal otellerdir. Kaş otelleri için arama yaptığınızda ve otel seçtiğinizde acenteniz ile veya otel yetkilisi ile görüşüp otelin çocuk alıp almadığını sorarak bu otellere ulaşabilirsiniz.

 

Kaş Otelleri
Kaş Otelleri

MUHAFAZAKAR AİLELER İÇİN

Muhafazakar aileler için Antalya' da pek çok İslami Otel otel mevcuttur. herhangi bir otel arama sitesinde veya arama motorunda Antalya muhafazakar oteller şeklinde arama yaparsanız alternatifleri görürsünüz. Muhafazakar görüşlü ailelerimiz için bir diğer alternatif de Antalya' daki kiralık villalar olabilir. Özellikle etrafı kapalı, özel havuzlu villalar muhafazakar aileler için bazı bölgelerde en çok tercih edilen tatil alternatifi olabilmektedir. Villalar için de çeşitli alternatifler mevcuttur. Alanya' daki kiralık villalar manzara açısından güzeldir. Belek' deki kiralık villalar kumsal yönünden bir tık öne geçer. Side' deki ve Kemer' deki kiralık villalar fiyat açısından diğerlerinden daha uygundur. Fakat, kiralık villa denince kiralık villaların başkenti Kaş ve Kalkan gelir. Kaş villaları ve Kalkan villaları eşsiz manzarası ve lüks yapıları ile diğer villa alternetiflerine açık ara fark atar!

 

Kalkan Villaları
Kalkan Villaları

Özetle, Antalya, her görüşte, her ekonomik seviyede, her yaşam tarzında misafire hitap edebilir. Herkes Antalya' da kendine uygun bir tatil geçirebilir ve herkesin aklında tatlı bir Antalya tatili kalabilir...

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Yazı
Antalya’ da Hangi Teleferik Daha Güzel?
Sonraki Yazı
Antalya’ da Tatil Seçenekleri