Köprülü Kanyon Rafting Turu

Antalya Rafting Turu

Otelden alınışın ardından doğal güzelliği muhteşem olan 14 kilometre uzunluğundaki nehirde rafting keyfine hazır olun !. Başlangıç noktasında misafirlere Rafting, Raft’lar, güvenlik ve program hakkında gerekli bilgiler verilir. Bu turu sadece rafting olmaktan çıkarıp mümkün olduğunca eğlenceli ve ilgi çekici hale getirmeye çalıştık. Bunun için de bazı bölgelerde molalar verilir, kısa doğa yürüyüşü yapılır, kanyon turu yapılır, tarihi köprü gezdirilir, çaya atlama aktiviteleri düzenlenir. Ayrıca rafting sırasında yolculuğunuzu CD`ye kaydettirebilir, buz gibi sularda yüzebilir ve hem heyecan, hemde eğlencenin tadını çıkartabilirsiniz…

Transfer Var
Öğle Yemeği Var
Ekipman Var
Rehberlik Var
Sigorta Var

Hızlı Rezervasyon

Tur Programı
Fiyat Bilgisi
Rafting Nedir?
Zorluk Dereceleri
Sıkça Sorulan Sorular
Transfer Bölgeleri

– Transferin tarafımızdan yapılması halinde , misafirlerimiz sabahleyin acentamızın belirlemiş olduğu alınış saatine göre otellerinden veya bulundukları bölgeden alınırlar.

– Transfer araçları 10:30 – 11:00 sularında KÖPRÜLÜ KANYON ‘ daki tesisimize ulaşırlar.

– Tesisimizde misafirlere rafting sporunun incelikleri , dikkat etmeleri gereken konular ve malzemelerin kullanılması ile ilgili bilgiler uygulamalı olarak anlatılır.

– Rafting sporuna hazırlanan sporcuların başlama noktasına transferi yapılır. Hemen ardından rafting başlar.

– Sporcular ilk rapitden geçtikten hemen sonra BÜĞRÜM KÖPRÜ ‘ de mola verirler. Tarih ve doğanın kucaklaştığı bölgede sporcular berrak suda gönüllerince yüzerler. Dileyen misafirlerimiz Köprülü Kanyon’ a ismini veren Antik Köprü üzerinden geçip manzaraya bir de tepeden bakarlar.

– Nehir boyunca eğlenceli dakikalar yaşayan sporcular 14:30 sularında bitiş noktasına ulaşırlar. Buradaki kafeteryamızda misafirlerimiz dinlenip duş alabilirler; kıyafetlerini değiştirebilirler.

– Dinlenmenin ardından bitiş noktasındaki restoranımızda misafirlerimize öğle yemeği ikram edilir.

– Tüm misafirlerimiz hazır olduğunda o grubun yatığı Rafting Turu’ nun videosu dev ekran TV’ lere koyulur ve misafirler videoyu seyrederler. Dilerlerse bu videoyu satın alabilirler.

– Ayrıca tüm gün boyunca rafting yaparken, kanyon turunda, yüzme molalarında, adrenalin dolu parkurlarda gizlice veya misafirlerimize belirtilerek fotoğraflar çekilir. Bu fotoğraflar da bitiş noktasındaki kafeteryamızda asıl ve katılımcılarımızın seyrine sunulur. Dileyen misafirlerimiz bu fotoğraflardan da satın alabilirler.

– Yemek, video ve fotoğraf seyrinden sonra misafirlerimiz lüks araçlarla alındıkları noktaya bırakılmak üzere yola çıkarlar.

– Tam gün tam parkur rafting turu, Öğle yemeği, Ekipman, Rehberlik ve Sigorta dahil kişi başı 35 TL

– Gidiş dönüş transferleri, Tam gün tam parkur rafting turu, Öğle yemeği, Ekipman, Rehberlik ve Sigorta dahil kişi başı 45 TL

NOT:
Grup indirimleri için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Rafting terminolojisinde bu sporu yapmakta kullanılan şişme botlara ”Raft” ismi verilmektedir. Rafting ismi de buradan gelmektedir. Rafting, basitçe tanımlamak gerekirse hızlı akan nehirlerde nehirdeki engellerin ve rapidlerin (örneğin dalgalar veya delikler) ekip olarak bir raft içinde kürekler vasıtasıyla ve bot rehberinin komutları ve kumandası ile geçilmesi faaliyetidir. Irmaklar zorluklarına göre 1 ve 6 arasında sınıflandırılırlar. 6 derece, raft ile geçilemeyen en zor ve tehlikeli ırmakladır. Beşkonak ve Karabük köylerini birbirinden ayıran Köprüçay ırmağı 2 ve 3 arasında ne çok zor ne de çok basit olan, rafting ve diğer ilişkili kürek sporları için ideal bir ırmaktır.

Akarsu, yatağı içinden geçerken çeşitli doğal engelleri geçmek zorundadır. Bu engeller büyüklü, küçüklü kaya parçaları bazen de ağaç gövdeleridir. Su kimi zaman da yüksekçe yerlerden dökülerek yoluna devam eder. Suyun yolunu kesen bu engeller genel akışın hızını ve yönünü etkiler, suda türbülanslar, dalgalar ve akışta ani süratlenmeler oluşturur. Akarsu sporlarında, bu tür beyaz ve köpüklü görüntüler sergileyen bölgelere “Rapid” (Şarlak) adı verilir. Akarsulardaki rapid ve çağlayan gibi engeller, zorluk derecelerine göre uluslararası standartlarda sınıflandırılırlar.

1.Derece: Çok basit akıntıdır. Suda hiçbir çalkalanma yoktur, son derece sakin bir biçimde, köpüklenme yapmadan akar.

2.Derece: Basit rapidler. Akıntı azdır. Suyun akışı ve küçük engeller hafif dalgalanmalar oluşturur. Bunlar hiçbir tehlikesi olmayan basit geçişlerdir.

3.Derece: Orta zorlukta rapidler. Nehir buralarda, yüksek sayılabilecek dalgalar oluşturur. Dalga boyu bir metreye varır. Rapidin arkası durgun ve görüş alanı içindedir.

4.Derece: Zor rapidler. Rapidin başlangıcından bitişini görmek her zaman mümkün olmaz. Akıntı, oldukça büyük ve karışık dalgalar oluşturur. Su altı ve su üstü engelleri bulunur. Emniyet için kıyıda kurtarma ipiyle bekleyen ekibin olması gerekebilir.

5.Derece: Çok zor rapidler. Su bazen çavlanlar bazen de çok büyük dalgalar oluşturur. Dalga boyu 5 metreye varabilir. Her taraf bembeyaz köpük içindedir. Dar geçişler olabilir. Bu bölgelerden geçiş için çok deneyimli olmak, zor durumlarda neler yapılacağını iyi bilmek gerekir.

6.Derece: Geçilemeyecek kadar zor ve tehlikeli rapidlerdir. Hayati risk taşır. Nehir buralarda ya metrelerce yukarıdan dökülür. Ya da art arda bir dolu engele rastlayarak çok türbülanslı ve dalgalı bir bölge oluşturur.

O kadar rafting firması var, niçin sizi seçelim ?

Çok doğru söylüyorsunuz. Köprülü Kanyon Rafting bölgesinde irili ufaklı birçok firma ya da şahıs rafting hizmeti veriyor. Kimi ekipmanları ile, rehberleri ile, transfer sistemleri ile, sigortası ile , güvenliği ile, yiyecek ve içecek ikramları ile bu işi gerçekten profesyonel yapıyor; kimi ise sezonda 8-10 bot şişirip eş dost ile bir kadro kurup, öğle yemeğinde hazır köfte verip yapıyor. Farkı anlamanız için buyurun bir gün misafirimiz olun.

Birkaç farklı firmadan da fiyat aldık, niye firmalar arasında fiyat farkı oluşmaktadır ?

Bu sorunun cevabı tamamen yukarıdaki soru ile bağlantılıdır. Biz herşey dahil konseptte, full parkur, tam gün ve tam güvenlikli rafting hizmeti vermekteyiz. Bilirsiniz ki güvenlik ve konfor turizm için olmazsa olmaz etkenlerdir ve bunlar bir miktar maliyet gerektirir. Fiyatı kırmak çok kolaydır. Sigorta yapmazsınız, yiyecekleri 2. ya da 3. kalite verirsiniz , parkurun tamamını değil de yarısını geçersiniz, turu tam gün değil de yarım gün yaparsınız, rehberleri gerekli eğitimleri almamış çevre sakinlerinden seçersiniz. Türsab ( Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ) kayıtlı seyahat acenteliği belgeniz yoktur. Ama bu uygulamalar bizim prensiplerimize aykırıdır. 6 – 7 TL daha ucuz fiyat verelim diye konfordan, güvenlikten ve en önemlisi müşteri memnuniyetinden ödün vermeyiz.

Sistem nasıl işliyor?

Misafirlerimiz internet üzerinden programı inceler ve fotoğraflara göz atarlar. Ziyaretçimiz, turlarımızın kalitesini, işimizin profesyonelliğini farkeder ve rezervasyon formunu doldurur. Form tarafımıza ulaştığında ekibimizden bir yetkili rezervasyon teyidi ve detaylı bilgi vermek için belirtilen telefon numarasından misafirimize dönüş yapar. Misafirimiz onay verdiğinde misafirimizin veya misafirlerimizin kayıt bilgileri katılmak istediği tarihteki katılımcı listesine eklenir. Turdan bir gün öncesi akşam saat 18:00′ dan sonra transfer listeleri organize edilir ve her katılımcıya bölgesine göre alınış saati telefonla bildirilir. Tur günü belirtilen noktadan belirtilen saatte hatasız ve istisnasız bir şekilde transfer gerçekleşir. Tur bitiminde misafirlerimiz yine alınış noktalarına bırakılırlar.

Ayrıca ziyaretçimizin aklında yine de soru işareti varsa “Biz sizi arayalım” formunu doldurur ve ekibimizden bir yetkilinin aynı gün içerisinde belirttiği numaradan aramasını bekler. Yetkili arkadaşımız ziyaretçimizi arar ve gerekli bilgilendirmeyi yapar.

Ödemeyi nasıl yapıyoruz ?

Ödeme konusunda katı kurallarımız yoktur. Dilerseniz aktiviteye katıldığınız gün rehberlerimize elden teslim edebilirsiniz. Dilerseniz vereceğimiz banka hesap numaralarına havale / EFT yapabilirsiniz. Dilerseniz de 3D Secure Güvenlikli Online Ödeme Sistemimizden kredi kartınızla tek çekim ya da taksit seçenkeleriyle yapabilirsiniz.

Bizim bir grubumuz yok, ya bir ya iki kişi olacağız. Sorun olur mu ?

Öncelikle ; Antalya Gezi Sitesi – GeziAntalya.com olarak bir kişi de olsanız, 150-200 kişilik grup da olsanız Kemer’ den Alanya’ ya, Antalya ve civar ilçelerinden hiç bir ekstra ücret talep edilmeden dilediğiniz gün lüks transfer araçlarımızla alınıp turlarımıza dahil olabileceğinizi bilmenizi isteriz.

Rafting tehlikeli midir ?

Doğa sporları üzerine yayın yapan birçok yerli ve yabancı basında da yer aldığı üzere Köprülü Kanyon daha önce hiç rafting yapmamış kişiler için bile gayet güvenli ve eğlenceli bir parkurdur. 2 rapid’ den oluşur. Zorluk dereceleri 4 üzerinden 1 ve 2’dir.

Ayrıca tüm katılımcılarımız suda batmayan özel yapım yelekler ve koruyucu kask kullanmaktadır.

Bu güven verici ortama rağmen biz yine de profesyonellik gereği tedbiri elden bırakmamaktayız. Her botta profesyonel eğitim almış rehber bulundurmaktayız. Bununla birlikte tüm katlımcılarımız sigortalıdır.

Rafting için nasıl kıyafetler giymeliyiz ?

Rafting aktivitesi yaparken mümkün olduğunca rahat kıyafetler giymenizde fayda vardır. kimi misafirlerimiz short ve t-shirt ile , kimi misafirlerimiz bikini veya mayo ile katılmaktadir. Mevcut kıyafetleriniz üzerine suda batmayan özel yelekler giydirilecektir. Rating’ den sonra giyebilmek için yedek kıyafet getirmeniz de tavsiye edilir.

Ayakkabı olarak da, suda bozulmayacak br spor ayakkabı veya ayağınızdan kolay çıkmayacak bir sandalet giyebilirsiniz. Dilerseniz özel deniz ayakabılarından satın alabilirsiniz.

Güneş gözlüğü, kol saati, kolye vb. gibi aktivite esnasında düşüp kaybolabilecek eşyalar getirmemeniz tavsiye edilir.

Ben soğuk suda çok üşürüm, profesyonel olduğunuza göre buna da mutlaka bir çözümünüz vardır ?

Tabiki var. Dileyen misafirlerimiz özel iklimlendirmeli, su geçirmeyen dalgıç kıyafeti benzeri özel rafting tulumları giyebilmektedir. Bunun için hiçbir fiyat farkı talep edilmemektedir.

Fotoğraf ya da video kaydı var mıdır ?

Tüm gün boyunca; rafting yaparken, kanyon turu yaparken, köprü üzerinde, yüzme molalarında, adrenalin bölgelerinde sürekli profesyonel fotoğrafçılar tarafından fotoğrafınız ve videonuz çekilir. Aktivite bitiminde yönlendirileceğiniz açık alan kafeteryamızda tur esnasında çekilen videonun özel animasyon ve müziklerle renklendirilmiş hali dev ekran televizyonlarda yayınlanır. Dileyen bu videoyu satın alabilir.

Ayrıca tüm aktivite boyunca çekilen fotoğraflarınız kafeteryada panolara asılır. Dileyen bu fotoğraflardan satın alabilir.

Rafting yapmak için bir yaş sınırı var mıdır ?

Rafting için belirli yaş sınırı vardır. 7 – 15 yaş arası katılımcılar refakatçi eşliğinde katılabilirler. 15 – 70 yaş arası katılımcılar sigorta kapsamında rafting yapabilirler.

Botlar kaçar kişilik ?

Rafting aktivitesi için özel dizayn edilmiş 2 çeşit botlarımız mevcuttur. Birincisi; 2 kişilik kano tarzında botlar, ikincisi 8-10 kişilik grup botları. Dilerseniz tek başınıza ya da iki kişi kano botlara binersiniz, dilerseniz grup olarak 8-10 kişilik botlara binersiniz. 6-7 kişi dahi olsanız bir botu sadece kendi grubunuza özel kullanabilirsiniz.

Firmanızın gerekli yetki belgeleri var mı ?

Bu soru aslında sorulması gereken en önemli sorudur. İkia Turizm – Turville Seyahat Acentası kuruluşu olan GeziAntalya.com olarak TURSAB A grubu tam yetkili seyahat acentesiyiz. Nemo olarak da tüm eğitimlerini tamamlamış , gerekli yetki ve izinleri almış bir Rafting firmasıyız.

Rafting fiyatları nedir acaba?

Fiyatlarımız transferli veya transfersiz olmak üzere herşey dahil konseptte, 19 Euro ile 26 Euro arasında değişmektedir. Kesin fiyat bilgisi için iletişim formunu, rezervasyon formunu ya da aranma talep formunu doldurabilirsiniz. En hızlı yanıt için ise 0242 311 48 45 numaralı ofis telefonundan ya da 0532 604 00 92 numaralı GSM ‘den ulaşabilirsiniz.

Fiyatlara neler dahil ?

Gidiş dönüş transferleri, tam gün – tam parkur rafting, açık büfe öğle yemeği, limitsiz içecek, ekipman, rehberlik ve sigorta fiyata dahildir.

Gün içerisinde sayfanızı inceledik. Numaranızı kaydettik. Akşam 22:00 , 23:00 hatta 24:00 saatlerinde arkadaşlarla eğlenirken karar verdik, sizi arayıp rezervasyon yaptırabilir miyiz ?

Bizi 7 Gün 24 saat 0532 604 00 92 numaralı telefon numarasından arayabilir bilgi alabilir ya da rezervasyon yaptırabilirsiniz. Bir fazla kişi eğlensin diye bir eksik saat uyku çekmek bizi asla rahatsız etmez. Bu numarayı aradığınız zaman karşınıza kim mi çıkacak ? Acente sahibi Adnan AYVACI.

Çok profesyonel , ciddi ve ikna edici buldum sizi. Rezervasyonu nasıl yaptırabilirim ?

Rezervasyon yapmak için iki seçeneğiniz mevcuttur. Birincisi aşağıdaki “Online Rezervasyon” butonuna tıklayıp açılan sayfadaki formu doldurabilirsiniz. Bilgileriniz bize ulaşır ulaşmaz yetkili arkadaşlarımız size belirttiğiniz telefon numarsından ulaşıp rezervasyon teyidi yapacaklardır. Katılmak istediğiniz tarihten bir gün öncesi transfer listelerimiz belirlendikten sonra size telefon açılıp alınış saatiniz size söylenecektir.

İkincisi seçeneğiniz ise dilediğiniz zamanda 0242 311 48 45 numaralı ofis telefonlarımızdan veya 0532 604 00 92 numaralı GSM numaramızdan bizi aramak. Yetkili arkadaşlar gerekli bilgi ve rezervasyon girişini yapacaklardır.

Antalya ve ilçelerinin hemen hemen her bölgesinden 1 kişi dahi olsanız sizi oradan alır, tura dahil ederiz. Transfer bölgelerimizden bazıları aşağıdadır:

– Kemer

– Beldibi

– Konyaaltı

– Antalya Merkez

– Lara

– Kundu

– Aksu

– Serik

– Belek

– Side

– Manavgat

– Alanya

– Gazipaşa

YorumlarDiğer ziyaretçilerimizin yorumlarını okuyun

Siz de yorum yapabilirsiniz

E-mmail adresiniz yayınlanmayacak. Lütfen tüm alanları doldurunuz.


Copyright © 2015-2017 İkia Turizm. Tüm Hakları Saklıdır. Yazılı içerik veya görseller izinsiz kopyalanamaz, başka internet sitelerinde yayınlanamaz.